foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

+048 604057846
biuro@llkspomorze.pl

W MISTRZOSTWACH POLSKI  U20 w Raciborzu wystartowało czworo naszych zawodników. Troje w rzucie młotem - Paweł MISIASZEK z najlepszym wynikiem w kraju, Zuzanna KOMISARCZYK ( 7 wynik w tegorocznych tabelach), Gracjan BARTOSIEWICZ (13 wynik) i w trójskoku - Paweł STELMASIK (15 wynik).

Zuzanna w pierwszym dniu zawodów w swojej drugiej próbie eliminacji uzyskała 46,30m i awansowała do finału.

W finale rzutu młotem Zuzanna KOMISARCZYK osiągnęła 49,53m i zajęła SZÓSTE miejsce (poprawiła rekord życiowy prawie o 3 metry).

Paweł STELMASIK w trójskoku uzyskał 12,80m - zajął 20 miejsce.

PAWEŁ MISIASZEK - MISTRZEM POLSKI - w najlepszej swojej próbie uzyskał 69,31m i po raz pierwszy wywalczył złoty medal Mistrzostw Polski (dotychczas zdobył dwa brązowe i jeden srebrny). Paweł po raz drugi wypełnił minimum PZLA na Mistrzostwa Europy U20.

Gracjan BARTOSIEWICZ rzucił na odległość 50,82m (poprawił rekord życiowy) i zajął dziesiąte miejsce.