foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

+048 604057846
biuro@llkspomorze.pl

W Warszawie w dniach 4-6 sierpnia odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - Mistrzostwa Polski U18. W imprezie wzięło udział czworo naszych zawodników: Barbara SIWICKA, Zuzanna KOMISARCZYK i Paweł MISIASZEK (podopieczni Marka Różyczki) oraz Konrad JANOCH (trener - Bartosz Gołdyn). Paweł MISIASZEK wywalczył brązowy medal. Barbara SIWICKA zajęła szóste miejsce a Zuzanna KOMISARCZYK ósme. Konrad JANOCH uplasował się na szesnastym i siedemnastym miejscu.

Paweł Misiaszek w eliminacjach w pierwszym rzucie uzyskał 60,62m i wypełnił minimum uprawniające do startu w finale (był to drugi wynik eliminacji). W konkursie finałowym rzutu młotem emocji nie brakowało. Co prawda kolejność pierwszej trójki została ustalona już w pierwszej kolejce ale nikt nie mógł być pewny swojego miejsca. Zwyciężył wynikiem uzyskanym w pierwszej próbie (65,87m) Jakub Bartoszek (CWZS Zawisza Bydgoszcz) natomiast drugi - Gracjan Sabajtis (AZS-AWF Gorzów) (63,81m) i trzeci - Paweł Misiaszek (LLKS Pomorze Stargard (62,11m) swoje najlepsze wyniki uzyskali w ostatnich rzutach.

W konkursie eliminacyjnym obie nasze zawodniczki poprawiły rekordy życiowe, pokonując po raz pierwszy granicę 50 m i awansowały do finału, w kórym Barbara Siwicka uzyskała 50,65m (poprawiając rekord życiowy) i zjęła szóste miejsce a Zuzanna Komisarczyk z wynikiem 47,76 m była na ósmej pozycji. Zwyciężyła Aleksandra Kufel (AZS UMCS Lublin) z wynikiem 62,28m.

Konrad Janoch zajął szesnaste miejsce w w rzucie młotem (47,51m - rekord życiowy) i siedemnaste w rzucie dyskiem (40,75m).