foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

+048 604057846
biuro@llkspomorze.pl

W Bełchatowie odbyły się Mistrzostwa Polski U16 - Mały Memoriał im. Janusza Kusocińskiego. W zawodach wystartowało dwóch naszych zawodników: Cezary WILK w skoku w dal - został Misztrzem Polski i Maciej STENCEL w skoku wzwyż, który uzyskał 170 cm i zajął dziewiąte miejsce.

Czytaj więcej: 18.09.22-23 - Bełchatów

W Poznaniu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików U16. Złoty medal w skoku w dal zdobył Cezary WILK a brązowy w skoku wzwyż wywalczył Maciej STENCEL. Obaj zakwalifikowali się na Mistrzostwa Polski - Mały Memoriał im. J. Kusocińskiego, który odbędzie się w Bełchatowie w dniach 22-23 września.

Czytaj więcej: 18.09.08 - Poznań

Sześcioro naszych zawodników wystąpiło w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Chorzowie - Mistrzostwach Polski U18.

Paweł MISIASZEK zdobył srebrny medal, Mateusz MODRZEJEWSKI był szósty w rzucie młotem.

Zuzanna KOMISARCZYK zajęła szóste a Gabriela JAGIEŁKA jedenaste miejsce w rzucie motem.

Paweł STELMASIK zajął jedenaste miejsce w trójskoku, Matylda CEBULSKA była czternasta w biegu na 400m.

Czytaj więcej: 18.07.27-29 - Chorzów

W dniach 5-8 lipca w Győr na Węgrzech odbędą się 2 Mistrzostwa Europy U18. W Reprezentacji Polski, liczącej 23 dziewczęta i 48 chłopców, jest zawodnik naszego klubu - Paweł MISIASZEK (stypendysta Prezydenta Miasta, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego).

Podopieczny Marka Różyczki już w latach ubiegłych zdobywał medale Mistrzostw Polski. W tym sezonie znacznie poprawił rokord życiowy do wyniku 73,69m, którym zwyciężył w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS.

W tabelach europejskich w rzucie młotem przewodzi trójka zawodników z wynikami powyżej 80m (dwóch Ukraińców i Bułgar). Pozostałe wyniki do 10 miejsca są na poziomie 73m. Paweł aktualnie w tabelach europejskich zajmuje 6 miejsce.

W konkurs eliminacyjnym, który odbył się w piątek Paweł uzyskał 69,58m i awansował do sobotniego finału.

W finale Paweł MISIASZEK uzyskał 73,44m i zajął ósme miejsce w Europie. GRATULACJE

Czytaj więcej: 18.07.05-08 - GYŐR (HUN)

W Sieradzu w Mistrzostwach Polski U23, które odbyły się w Sieradzu, wystąpiły dwie nasze młociarki: Magdalena ZYCER - zajęła szóste miejsce z nalepszym w tym sezonie wynikiem: 52,93m i Barbara OCIEPA - dziewiąte miejsce - 44,04m. Reprezentująca barwy AZS-AWF Warszawa (na okres studiów) Kinga ŁEPKOWSKA wywalczyła brązowy medal - 61,94m.