+048 604057846
biuro@llkspomorze.pl

W dniach 23-25 sierpnia odbyły się w Radomiu Mistrzostwa Polski Seniorów.

Paweł MISIASZEK zajął szóste miejsce z wynikiem 59,89 m.

Dwóch naszych młociarzy wystąpiło w Warszawie uzyskując minima na Mistrzostwa Polski Seniorów. Paweł Misiaszek po raz pierwszy na zawodach zmierzył się z "dorosłym" młotem uzyskując 62,45 m. Bartosz Gołdyn rzucił na odległość 57,15 m.

W dniach 18-21 lipca 2019 w szwedzkim mieście Boras odbędą się 25 Mistrzostwa Europy U20. W 46 osobowej reprezentacji Polski wystartuje troje zawodników naszego województwa: Paweł MISIASZEK w rzucie młotem (LLKS Pomorze) – podopieczny Marka Różyczki, Oliwia SARNECKA w biegu na 1500m (MKL Szczecin) i Natan FRĄCKIEWICZ w biegu na 110m p. pł. (STS Pomerania Szczecinek).

PAWEŁ w eliminacjach wystąpił w grupie B. W jedynym mierzonym rzucie (pierwszym) uzyskał 66,00m. W drugim i trzecim rzucie młot wylądował w siatce. Paweł MISIASZEK został sklasyfikowany na 22 miejscu Mistrzostw Europy U20.

Czytaj więcej: 19.07.18-21 - Boras

W Poznaniu odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Lekkiej Atletyce - Mistrzostwa Polski U18.

W zawodach wystartowało czworo naszych zawodników: Gabriela JAGIEŁKA i Mateusz MODRZEJEWSKI w rzucie młotem, Krzysztof STELMASIK  w trójskoku oraz Maciej STENCEL w trójskoku i w skoku wzwyż.

Gabrysia w eliminacjach uzyskała 47,24m i zajęła 13 miejsce.

Mateusz w pierwszej swojej próbie rzucił na odległość 59,38m i awansował do finału.

Krzysiek skoczył 12,76m i awansował do finału , Maciek uzyskał 11,64m - zajął 23 miejsce. W skoku wzwyż Maciek pokonał 175 cm - zajął 21 miejsce.

W finale trójskoku - Krzysztof STELMASIK - zajął 6 miejsce - skoczył 13,04 m, porawił rekord życiowy.

MATEUSZ MODRZEJEWSKI - BRĄZOWYM MEDALISTĄ MISTRZOSTW POLSKI - poprawił rekord życiowy uzyskując 64,74m.

Czytaj więcej: 19.07.10-12 - Poznań

W MISTRZOSTWACH POLSKI  U20 w Raciborzu wystartowało czworo naszych zawodników. Troje w rzucie młotem - Paweł MISIASZEK z najlepszym wynikiem w kraju, Zuzanna KOMISARCZYK ( 7 wynik w tegorocznych tabelach), Gracjan BARTOSIEWICZ (13 wynik) i w trójskoku - Paweł STELMASIK (15 wynik).

Zuzanna w pierwszym dniu zawodów w swojej drugiej próbie eliminacji uzyskała 46,30m i awansowała do finału.

W finale rzutu młotem Zuzanna KOMISARCZYK osiągnęła 49,53m i zajęła SZÓSTE miejsce (poprawiła rekord życiowy prawie o 3 metry).

Paweł STELMASIK w trójskoku uzyskał 12,80m - zajął 20 miejsce.

PAWEŁ MISIASZEK - MISTRZEM POLSKI - w najlepszej swojej próbie uzyskał 69,31m i po raz pierwszy wywalczył złoty medal Mistrzostw Polski (dotychczas zdobył dwa brązowe i jeden srebrny). Paweł po raz drugi wypełnił minimum PZLA na Mistrzostwa Europy U20.

Gracjan BARTOSIEWICZ rzucił na odległość 50,82m (poprawił rekord życiowy) i zajął dziesiąte miejsce.

Czytaj więcej: 19.07.03-05 - Racibórz